0 242 344 05 27Bilgi & Danışma Hattı

Lennox Paket Klima

Lennox,1895 yılında Amerika'da kurulan Lennox firması 23.000 çalışanı, 25 fabrikası, 2.500 bayisi ve 3 milyar doları aşkın cirosu ile dünya çapında bir imalatçıdır. Form bu dünya devi firmanın Türkiye ve bölge temsilciliğini 30 yıldır yürütmektedir.

Lennox firması özellikle Paket Klima konusunda kalitesi, ürün çeşitliliği, yüksek kapasite aralığı ve bu konuda yaptığı ar-ge faaliyetleri ile bir dünya markasıdır. Avrupa ve Amerika'daki fabrikaları ile çok geniş bir ürün gamı sunmaktadır.

Form, 1980'lerin sonunda başladığı Paket Klima faaliyetleri ile bu ürünü Türkiye'ye tanıtan ve bu konuda Türkiye'de her zaman öncü ve pazar payına sahip olan firma olmuştur. Özellikle zincir marketlerin gelişimi ve bunu takiben alışveriş merkezleri ve sinemaların artışı ile çok geniş bir müşteri grubuna yayılmıştır. Paket klimaların ısı geri kazanımlı uygulamalarına ilaveten toprak kaynaklı ya da deniz - göl - nehir kaynaklı uygulamaları ile enerji verimliliği açısından müşterilerine çok geniş imkanlar yaratmıştır.

Paket Klima
İhtiyaca göre kanallar vasıtası ile ortamdan emdiği havayı ihtiyaca göre ısıtıp soğutabilen gerektiğinde taze hava alabilen, hava ya da su soğutmalı kondensere sahip paket tip bir klima cihazıdır. Paket klima alanında 1895'de kurulmuş dünyaca ünlü Lennox markasının Türkiye tek temsilcisidir.

Uygulama Alanları
Geniş ticari binalar; alışveriş merkezleri, havaalanları, mağazalar, sinemalar, endüstriyel binalar, petrol istasyonları, lojistik merkezleri v.b.

Neden Paket Klima?

 • Tek bir cihaz ile taze hava ihtiyacı ve otomasyonu da karşılayarak, ısıtma - soğutma - nemlendirme - nem alma yapabilme imkanı
 • Direkt genleşmeli çalışma ile ortam havasının direkt ısıtılıp soğutulması sayesinde yüksek verim imkanı
 • Hızlı ve kolay kurulum, düşük işletme ve ilk yatırım maliyeti 
 • Taze hava kontrolü ve Free-Cooling ( bedava hava yönetimi )

Neden Lennox Paket Klima?

 •  Avrupa'nın en büyük paket klima imalatçısı
 •  Avrupa'nın en geniş kapasite ve aksesuar seçeneklerine sahip ürün hattı
 •  255 kW    soğutma, 300 kW ısıtma kapasitesi,
 •  1600 Pa cihaz dışı basınç    ve çift fanlı imalat    imkanı
 •  Avrupa'nın paket    klima konusundaki en büyük test istasyonu    ve AR-GE grubu
 •  Özel dizayn imkanı ve % 100 taze hava kullanım opsiyonu
 •  Isı geri kazanımlı    paket klima imalatı
 •  Klima santrali ile yapılabilen uygulamaların % 90' lık kısmına paket klima olarak çözüm imkanı.

NEDEN PAKET KLİMA?

Isıtma, soğutma ve havalandırmanın tek bir ünite ile yapılmasını sağlar, tek başına bu işlemleri yapabilir, farklı cihazlara ihtiyaç duymaz. İnsanların yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, sinemalar, restoranlar, marketler, spor salonları ve konferans salonları gibi yerlerde kullanımı yaygındır.

Kullanıldığı mekanın havasını ısıtıp, soğutur ihtiyaca bağlı olarak taze hava alır ve/veya ısı geri kazanım yapabilir, free cooling ile yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayabilir.

Cihazlar bina dışına yada kapalı ortamlara yerleştirilebilir, havalandırma kanalları ile havanın mekan içerisinde dağılımı sağlanarak homojen bir şartlandırma yapılmış olur.

Paket klima otomatik olarak dışarıdan içeri aktardığı havayı filtreleyerek içeri pis ve tozlu havanın germesini engeller. Aynı zamanda havalandırdığı ortamı en yüksek ve temiz şekilde havalandırmaya programlanmıştır. Tek merkezde ısıtma, soğutma, nem ve hava kontrolü seçenekleri mevcuttur. İsteğe bağlı olarak sadece ısıtma ve soğutma özellikli klima modelleri de bulunmaktadır.

Paket klima cihazları istenmesi durumunda ısıtma işlevini doğalgaz yakarak yapabilmekte ve bu sayede kışın zorlu geçtiği iklimlerde de hem kesintisiz konfor hem de yüksek verimli çalışabilmektedir.

Paket klimalar tüm kontrol sistemleri kendi üzerinde olduğu için tek bir kumanda ile teknik bilgiye sahip olmadan dahi rahatlıkla kullanılabilirler.

Paket klimalar çok farklı kapasite ve özelliklerde olabilir ve bu sayede farklı büyüklüklerde mekanlar için kullanılabilirler.